Rankingi kredytów pozabankowych

Firm gdzie możemy zaciągnąć dziś kredyt, na terenie naszego kraju nie brakuje. Oczywiście przede wszystkim myślimy tutaj o bankach, co jednak nie oznacza, że tylko tu możemy uzbroić się w dodatkową gotówkę. Dziś nie jest to już żadna reguła, a takie pożyczki udzielane są w parabankach, a więc pozabankowych instytucjach finansowych. Tych jak pewnie każdy wie również jest dziś pod dostatkiem, co dla jednych jest sporą korzyścią, dla innych natomiast ogromnym problemem. W tak wielkim natłoku parabanków nie łatwo jest wybrać firmę, która taki kredyt zaoferuje nam w najatrakcyjniejszych warunkach. Na szczęście są narzędzia, które pomogą nam dokonać racjonalnego wyboru.

Porównywarki i rankingi

Służą temu przede wszystkim rankingi internetowe, których w sieci jest dziś naprawdę ogrom. Jest to swego rodzaju spis wielu tego typu firm, który zawiera w sobie minimalną i maksymalną kwotę takiej pożyczki oraz oprocentowanie takich produktów finansowych. To jednak nie koniec, bo nie tylko oprocentowanie służy ocenie opłacalności takiej pożyczki, ale też wskaźnik o nazwie RRSO.

RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania

Otóż RRSO to nic innego jak Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. W praktyce oznacza to tylko tyle, że zawiera ona w sobie oprocentowanie takiej pożyczki wzbogacone o opłaty dodatkowe, a więc między innymi prowizje z tytułu jej podpisania. Jeśli zatem decydujecie się już przeglądać rankingi takich chwilówek, to wskaźnik ten musicie wziąć pod uwagę.

2 thoughts on “Rankingi kredytów pozabankowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *