Na czym zarabiają firmy pozabankowe?

Firm, które oferują tak zwane chwilówki, na terenie naszego kraju nie brakuje i chyba każdy się z tym stwierdzeniem zgodzi. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że jest ich mnóstwo i mówimy tutaj tak o rynku stacjonowanym, jak i firmach pozabankowych, które pożyczek udzielają tylko i wyłącznie przez internet. Skoro rynek jest tak nimi przepełniony, wydaje się, że jest to naprawdę dobry biznes. Warto zatem zastanowić się nad tym, na czym w ogóle zarabiają finansowe firmy pożyczkowe.

Odsetki

W pierwszej kolejności trzeba się oczywiście odnieść do odsetek takich pożyczek. Dziś te nie są już tak wysokie jak wcześniej, a wszystko dzięki ustawie antylichwiarskiej, która stworzona została z myślą o pożyczkobiorcach decydujących się na takie kredyty. Mimo wszystko jest to główne źródło zarobku takich firm, co oczywiście nie oznacza tego, że jest ono jedyne.

Opłaty dodatkowe

Nie można przejść obojętnie także i wobec innych opłat, które wiążą się z takimi pożyczkami. Mowa tu między innymi o prowizjach, które sięgają kilkudziesięciu czy nawet więcej złotych za jedną pożyczkę. To jednak nie koniec. Nie można bowiem zapomnieć także i o tych, którzy mają problem z ich spłatą. Wówczas niezbędne będzie przedłużenie chwilówek, które także kosztuje lub ewentualne wystawianie monitów związanych z zadłużeniem. Jak zatem widzimy, możliwości zarobkowych jest tu naprawdę sporo. Na pewno w najbliższym czasie tego typu punktów na naszym rynku zatem nie ubędzie.

2 thoughts on “Na czym zarabiają firmy pozabankowe?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *