Jak radzić sobie z windykacją?

Pożyczki pozabankowe są oczywiście przeznaczone dla tych, którzy nie biorą ich tylko po to, aby cieszyć się dodatkową gotówką. Na pewno nie mogą, a przynajmniej nie powinni sobie na nie pozwolić ci, którzy mogą mieć problem ze spłatą, a dodajmy, że okres kredytowania jest tu na ogół naprawdę krótki i wielokrotnie sprowadza się jedynie do miesiąca czy dwóch. Zdarza się rzecz jasna, że nie mamy z czego spłacić zaciągniętego zadłużenia w tak krótkim czasie, a to skutkuje najczęściej wszczęciem procesu windykacyjnego. Jak zatem poradzić sobie z windykacją przy pożyczkach pozabankowych?

Rozmowa z windykatorem

Zacząć trzeba tutaj od tego, że do rozmowy z windykatorem trzeba się przygotować. Musisz mieć na pewno poczucie swojej godności, bo windykator będzie chciał pokazać swoją wyższość, choć w rzeczywistości w takiej firmie jest pracownikiem najniższego szczebla.

Nagrywanie rozmowy i dane osobowe

Poza tym windykator firm pozabankowych, na pewno rozmowę rozpocznie od słów, że rozmowa będzie nagrywana, choć nie spyta Cię tutaj o zgodę. W takim razie szybko możesz go zripostować, że się na taką rozmowę nie zgadzasz, po czym zostanie ona przerwana. To samo tyczy się zresztą danych osobowych. Nie musisz ich podawać, a bez tego rozmowa o Twoim zadłużeniu nie może mieć miejsca.

Jak zatem widzisz, wcale nie musisz być windykowany. W rzeczywistości jest tak, że to sami pożyczkobiorcy narażają się na windykację, gdyż nie znają swoich praw. Właśnie na tym bazują windykatorzy. Teraz kiedy wiesz już jak się przed nimi bronić żaden windykator Ci nie straszny, choć oczywiście nie oznacza to tego, że Twoje zadłużenie zostanie umorzone.

2 thoughts on “Jak radzić sobie z windykacją?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *